Sponsorzy

Dom Aukcyjny Instrumentów Smyczkowych Violini – Cracovia

Dom Aukcyjny Instrumentów Smyczkowych Violini – Cracovia, którego założycielem jest Eduard Pazhik specjalizuje się w aukcjach instrumentów smyczkowych. Licytacje instrumentów odbywają się w krakowskim Domu Polonii. Prezentowane są cenne instrumenty historyczne: skrzypce, altówki i wiolonczele. Głównym pragnieniem Eduarda Pazhika jest wzbudzenie zainteresowania kolekcjonowaniem wartościowych instrumentów oraz  propagowanie idei inwestowania w sztukę lutniczą.

 

Eduard Pazhik jest sponsorem nagrody IV Międzynarodowego Konkursu Młodych Skrzypków Będę Wirtuozem, którą stanowią skrzypce lutnicze.

 

PAWLIKOWSCY – Sklep muzyczny/Pracownia lutnicza

Jan Pawlikowski-skrzypek i lutnik, zdobywał praktykę w pracowni Kagan&Gaines w Chicago USA, gdzie naprawiał, restaurował i budował nowe instrumenty. Brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach lutniczych, gdzie był nagradzany:

– I nagroda za wiolonczelę na Konkursie Lutniczym im. Zdzisława Szulca w Poznaniu (1979r.)
– Specjalna nagroda „Hudebni Nastroje” za najwyższą punktację za dwa instrumenty na Międzynarodowym Konkursie Lutniczym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (1981r.)
– Udział w finale za altówkę na Międzynarodowym Konkursie Lutniczym w Cremonie (1982r.)
– Brązowy medal za skrzypce na Międzynarodowym Konkursie Lutniczym w Sofii (1983r.)
Wielokrotnie zapraszany jako juror na krajowe oraz międzynarodowe konkursy lutnicze
w Poznaniu, Moskwie, Hradec Kralowe oraz Pradze. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Lutników. Kształci wielu młodych adeptów sztuki lutniczej, których instrumenty nagradzane były na licznych konkursach lutniczych w kraju i zagranicą np. w: Poznaniu, USA, Moskwie, na konkursie A.Stradiviarriego w Cremonie, Kanadzie, Portugalii. Na jego instrumentach barokowych grają muzycy z Polski, Anglii (Royal College of

Music w Londynie), Francji, Hiszpanii, Szwecji, Niemiec.

Firma PAWLIKOWSCY – Sklep muzyczny/Pracownia lutnicza ufundowała dla laureatów konkursu wysokiej klasy struny marki LARSEN STRINGS.

 

Polskie Wydawnictwo Muzyczne

 

Polskie Wydawnictwo Muzyczne to instytucja kultury specjalizująca się w wydawaniu materiałów nutowych oraz książek z zakresu muzyki klasycznej, jazzu i muzyki filmowej. Z publikacji, oznaczonych charakterystycznym żółtym logo, korzystają zarówno najmłodsi adepci sztuki muzycznej, jak i uznani artyści, orkiestry, wykładowcy oraz liczni melomani.
Działalność PWM-u polega z jednej strony na sprzedaży publikowanych  przez wydawnictwo oraz sprowadzanych z zagranicy utworów oraz wydawnictw o charakterze edukacyjnym i popularnonaukowym, z drugiej zaś na dostarczaniu materiałów orkiestrowych do wykonań koncertowych i scenicznych.
PWM jest mecenasem i promotorem muzyki współczesnej. Wydaje także fachowe czasopismo muzyczne „Quarta” (w wersji polsko-angielskiej) oraz skierowaną do nauczycieli szkół muzycznych ,,Scalę”.
PWM reprezentuje w Polsce wielu znaczących wydawców zagranicznych, m.in. Schott Music, Boosey & Hawkes, Edition Peters, Universal Edition Wien, Music Sales.
Główna siedziba firmy znajduje się od samego początku, czyli od 1945 r., w Krakowie, a Dział Zbiorów Nutowych – w Oddziale PWM w Warszawie.

PWM ufundował dla laureatów konkursu wydawnictwa nutowe.